Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Husowa

Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Husowa

Wczoraj rano, czyli niespełna 24 godziny po przekroczeniu granic Polski, Betlejemskie Światło Pokoju dotarło już do Husowa. Uroczyste przekazanie mieszkańcom nastąpi na popołudniowej Mszy św. w piątek 23 grudnia.

Dwudziestu pięciu harcerzy ze Szczepu Drużyn Husowskich „Silva” powróciło wczoraj rano z Zakopanego. Nasi harcerze razem z prawie stuosobową reprezentacją Hufca ZHP w Łańcucie brali udział w sobotnim przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju na polsko-słowackim przejściu granicznym na Łysej Polanie. Do Polski po raz piętnasty światełko przekazali skauci słowaccy. W Husowie zwyczaj rozpalania BŚP pojawił się 6 lat temu. Każdego roku zwiększa się liczba domów, w których wigilijna świeca Caritas rozpalana jest płomieniem z Betlejem.

Harcerze do Zakopanego wyjechali w piątek przed południem. W pierwszy dzień zwiedzali Sanktuarium w Ludźmierzu. Noc spędzili w szkole w Nowym Targu. W sobotę uczestniczyli w oficjalnym przekazaniu światełka i Mszy św. na Głodówce. Po tych uroczystościach do wieczora harcerze zwiedzali Zakopane oraz Muzeum Andrzeja i Olgi Małkowskich..

W drodze powrotnej harcerze wzięli udział w przekazaniu światełka na Mszy roratniej w Kościele Farnym w Łańcucie.

W najbliższy, piątek 23 grudnia, harcerze przekażą światełko mieszkańcom Husowa na Mszy św. o godzinie 17:00. Światełko będzie można zabrać do domu w tym dniu oraz w sobotę.

 

© 2019 HUSOW.PL | kontakt@husow.pl

Serdeczne podziękowania dla Marcina Haduch za udostępnienie zdjęć. Zapraszamy na jego INSTAGRAM.