Kategoria gimnazjum chłopcy

W pierwszym spotkaniu wystąpili gospodarze turnieju, zawodnicy z Husowa ich rywalem była drużyna z Głuchowa. Pierwszego seta Husów rozpoczął z wielkim animuszem. Dobrze serwowali Ireneusz Słowik i Damian Gargała. Bardzo dobrze w ataku spisywali się Arkadiusz Podolec i Kamil Słupek. Głuchów starał się nawiązać walkę lecz na nic się to zdało. Husów pewnie kontrolował przebieg tej partii i wygrał spokojnie 25:15.Drugi set to już całkowita dominacja graczy z Husowa. Doskonałe zagrywki Arkadiusza Podolca i kończące ataki wszystkich zawodników z Husowa pozwoliły we wspaniałym stylu wygrać z Głuchowem 2:0.

W drugim spotkaniu wystąpili ponownie gracze z Husowa a ich rywalem po drugiej stronie siatki były Białobrzegi. 7:0 dla Husowa! Tak wyglądał wynik na początku meczu. Ponownie doskonała zagrywka ponownie Ireneusza Słowika i sprytne ataki Krzysztofa Podolca rozbiły przeciwników. Białobrzegi miały problemy z przyjęciem zagrywki, zespół Husowa gładko pokonał rywali 25:6! Drugi set był bardziej wyrównany. Zespół z Białobrzeg nawiązał dzielną walkę z zawodnikami z Husowa. W niektórych momentach seta prowadził nawet kilkoma punktami. Jednak zawodnicy z Husowa nie dali wyrwać sobie zwycięstwa w tym spotkaniu. Doskonała postawa Adriana Pisanczyna na rozegraniu i zagrywka w wykonaniu zawodników Husowa pozwoliły wygrać tego seta i cały mecz 2:0. Tym samym Husów zdobył I miejsce w tym turnieju.

W ostatnim spotkaniu na placu gry zameldowali się gracze z Głuchowa i Białobrzeg. Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, obie drużyny dobrze prezentowały się w grze obronnej. Z czasem jednak drużyna z Głuchowa przejęła inicjatywę, dobre przyjęcie i kończone ataki pozwoliły wyjść na znaczną przewagę, która utrzymała się do końca i Głuchów pewnie wygrał 25:13. Drugi set był podobny do pierwszego, wynik oscylował w obrębie remisu. Głuchów po kilku dobrych akcjach wyszedł na prowadzenie, jednak zawodnicy z Białobrzeg łatwo skóry nie sprzedali. Podjęli świetną walkę i zwyciężyli w tym secie 25:22. Początek tie break’a po kilku świetnych wymianach należał do Głuchowa, prowadził już 8:3. Po zmianie stron zawodnicy z Białobrzeg ruszyli do pościgu. Dobre zagrywki i blok sprawiły że chłopcy Białobrzeg prowadzili 10:9. Głuchów dzielnie walczył jednak więcej szczęścia mięli zawodnicy z Białobrzegi i zwyciężyli cały mecz 2:1.