W minioną niedzielę Pogórze Husów rozgrywało kolejny mecz, tym razem przyszło nam się mierzyć z Orłem Wysoka, mecz zapowiadał się ciekawie przede wszystkim ze względu na układ tabeli, dwie zamykające stawkę drużyny walczyły o całą pulę, a wygrany zespół mógł odbić się od dna tabeli.  Pogórze osłabione brakiem kilku podstawowych zawodników, od samego początku „przycisnęło” i starało się przejąć inicjatywę, dobrą okazje z rzutu wolnego miał Mateusz Krupiński lecz jego strzał w nieznacznej odległości minął słupek i trafił w boczna siatkę, po chwili swoją sytuacje miał Arkadiusz Podolec lecz i jego strzał mija bramkę rywali. W 30 minucie wybicie spod własnego pola karnego przechwycił Marcin Kuźniar i po wymianie podań z Mateuszem Krupińskim dośrodkowuje wprost do Rafała Łyszczarza który na raty ale zalicza pierwsze trafienie dla Pogórza. Kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa gospodarze wyrównują w ostatnich sekundach pierwszej połowy, dalekim rzutem z autu w pole karne, zamieszanie i nieporadność wykorzystał zawodnik Orła tak więc 1:1 do przerwy. Druga połowa nie zapowiadała się dla nas optymistycznie, boisko musiał z powodu urazu opuścić Mateusz Podolec. Druga cześć spotkania to przede wszytkom dwie świetne akcje Artura Kuchy który najpierw asystował przy bramce kapitana zespołu Marcina Kuźniara, a po chwili sam podwyższył wynik na 3:1. Wydawałoby się że mecz zakończy się spokojną wygraną Pogórza, lecz 15 minut przed końcem spotkania gospodarze strzelają bramkę kontaktową i zaczyna się nerwówka, od tamtej pory cofnęliśmy się i pilnowaliśmy wyniku, skupiając się na kontrach, taką kontrą popisali się zawodnicy Pogórza w ostatniej minucie spotkania ośmieszając obrone gospodarzy, piłke w połowie boiska przejął Mateusz Krupiński, po krótkiej wymianie piłki z Arturem Kuchą znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dając mu żadnych szans na obronę. Tym mocnym akcentem sędzia kończy spotkanie. Pogórze wywozi cenne 3 punkty i awansuje na 10 miejsce w tabeli, za tydzień rozegramy mecz z Galicją Chmielnik już na własnym stadionie w Husowie o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy…