Dzisiejszym przedpołudniem miejscowe Pogórze Husów podejmowało na własnym terenie Szarotkę Rogóżno. Wśród kibiców jak i piłkarzy panuje przekonanie, że mecze obu drużyn są zawsze zacięte, a co najważniejsze pełne emocji. Być może tym razem było trochę spokojniej, a zwycięską drużyną okazała się Szarotka wygrywając 2:1. Początek meczu to dość spora niefrasobliwość formacji obronnej Pogórza, stąd szybko stracona pierwsza bramka. Piłkarze z Husowa dość długo nie mogli wejść w mecz, stąd kilka niewykorzystanych sytuacji bramkowych po ich stronie oraz strata drugiej bramki jeszcze przed końcem pierwszej połowy. W drugiej części meczu gra zaczęła się wyrównywać, co zaowocowało bramką kontaktową na 2:1, której strzelcem był Arkadiusz Misztal.  Kilka minut przed końcem meczu pojawiło się zdecydowanie więcej gry ofensywnej po stronie graczy z Husowa, jednak okazało się to niewystarczające na doprowadzenie choćby do remisu.