W dniu Świętego Mikołaja tj. 06.12.2009 r. w Zespole Szkół w Husowie odbyła się kolejna edycja Turnieju Mikołajkowego Open w piłce siatkowej. W zawodach uczestniczyło cztery drużyny: Uczniowski Klub Sportowy „Patria”, 5 Drużyna Wędrownicza „Knieja”, Nauczyciele, choć jak się okazało nie tylko… i zespół Small ze Stobiernej (galeria poniżej).

Pierwszy mecz to pojedynek zespołu Small z UKS-em. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany, choć z czasem inicjatywę przejął zespół Small. Jednak w końcowym fragmencie seta więcej zimnej krwi zachował UKS i wygrał pierwszego seta. Początek drugiej partii był bardzo podobny do pierwszej, ale z czasem UKS wyszedł na prowadzenie, znakomicie na zagrywce spisywali się Maciej Podolec i Damian Broczek. UKS kontrolował już przebieg meczu który rozstrzygnął na własną korzyść wygrywając 2:0.

W drugim spotkaniu zmierzyli się Nauczyciele z drużyną harcerską Knieja. Całe spotkanie było bardzo emocjonujące. Obie drużyny bardzo dobrze zaprezentowały się w grze obronnej. Pierwszego seta wygrała Knieja w drugim do głosu doszli Nauczyciele. Tie break to już większa dominacja Knieji która wygrała tego seta i cały mecz 2:1.

W kolejnym spotkaniu wystąpiły zespoły Small i Knieja. Pierwszy set był wielkim dreszczowcem. Prawie cały set przebiegał po dyktando zespołu Small ale końcówka dostarczyła wiele emocji. Knieja we wspaniałym stylu doprowadziła do wyrównania i mogliśmy oglądać grę na przewagi. Tutaj jednak więcej opanowania zachował Small i wygrał 30:28. Jak pierwszy set był bardzo dobry tak o drugim można by niewiele powiedzieć. Zespół Small zmiótł rywala zagrywką, bombardując co chwilę bezradnie interweniującą drużynę Knieji. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla zespołu Small.

Kolejny mecz w którym wystąpił zespół UKS i Nauczyciele był dość dziwnym widowiskiem. Przez prawie cały pierwszy i drugi set inicjatywę mieli Nauczyciele jednak to UKS wygrał oba sety, drużyna ta pokazała więcej zimnej krwi i umiejętności.

Ostatnie dwa mecze pokazały wielka różnicę między zespołami. Można było zauważyć które drużyny trenują regularnie. Kolejno Small gładko pokonał Nauczycieli a UKS zespół Knieji. Jednak ważne było to że można było spotkać się i miło spędzić czas. Warto podkreślić że wszystkie zespoły odnosiły się do siebie z szacunkiem i całe zawody odbywały się na wysokim poziomie sportowym jak również kulturalnym.

Cały turniej wygrał Uczniowski Klub Sportowy „Patria” nie tracąc ani jednego seta. Drugie miejsce przypadło zespołowi Small ze Stobiernej. Trzecie i Czwarte miejsce zajęły kolejno 5 Drużyna Wędrownicza „Knieja” i Nauczyciele.

Wielkie gratulacje należą się organizatorom za przeprowadzenie po raz kolejny tego turnieju.