Kategoria gimnazjum dziewczęta

W pierwszym meczu wystąpiły zespoły z Krzemienicy i Białobrzeg. Mecz na samym początku był bardzo wyrównany. Zawodniczki obydwu zespołów prezentowały dobrą grę w obronie. W końcówce jednak zdecydowała dobra postawa zawodniczek z Białobrzeg na zagrywce i zwyciężyły tę partię. Druga odsłona to już całkowita dominacja Białobrzeg, dużo nerwowości i błędów w przyjęciu zawodniczek z Krzemienicy doprowadziły do zwycięstwa w całym spotkaniu zespołu z Białobrzeg 2:0.

W drugim spotkaniu zmierzyły się zawodniczki z Głuchowa i gospodarzy turnieju Husowa.

Warunki gry w pierwszym secie dyktowała drużyna z Głuchowa, lecz dziewczyny z Husowa dzielnie goniły rywalki. Jednak zbyt wiele błędów w końcówce popełnił Husów i przegrał 23:25. Drugi set był jeszcze bardziej emocjonujący, na początku znów przewagę osiągnęły zawodniczki z Głuchowa, lecz Husów w doskonałym stylu dogonił rywalki i prowadził już 18:14. W tym momencie zawodniczki z Husowa nie wiadomo czemu zaczęły podobnie jak w secie pierwszym popełniać masę błędów co skrzętnie wykorzystały zawodniczki z Głuchowa i zwyciężyły tę partię i cały mecz wygrały 2:0.

W kolejnym meczu wystąpiły zawodniczki z Krzemienicy i ponownie z Husowa. Pierwszy set przebiegał pomyślnie dla dziewczyn z Husowa, które kontrolowały cały jej przebieg. Druga odsłona a zwłaszcza jej początek również należał dla Husowa, jednak znów zabrakło koncentracji i konsekwencji, dziewczyny z Husowa zaczęły popełniać masę błędów co drużyna Krzemienicy wykorzystała i zwyciężyła tę partię. Tie break to większa przewaga dziewczyn z Krzemienicy. Husów próbował gonić rywalki lecz niestety przegrał tego seta i cały mecz 1:2.

Czwarty pojedynek w którym wystąpiły zespoły z Białobrzeg i Głuchowa można określić meczem walki i wspaniałych powrotów do gry. Pierwszy set jak całe to spotkanie było bardzo wyrównane. Z czasem jednak to Białobrzegi osiągnęły przewagę i spokojnie wygrały tego seta. Drugi set to zgoła odmienna sytuacja. Głuchów pokazał dobrą grę w ataku, więcej determinacji w grze obronnej i zwyciężył zdecydowanie w tej partii 25:18.

Tie break był świetnym widowiskiem. Początek należał do dziewczyn z Białobrzeg, które dobrze asekurowały się nawzajem, drużyna ta miała już piłkę meczową przy stanie 14:10, jednak znakomita zagrywka i świetna gra obronna dziewcząt z Głuchowa doprowadziły do wygrania tego seta i całego meczu 2:1 dla Głuchowa.

W kolejnym spotkaniu wystąpiły dziewczyny z Krzemienicy i Głuchowa. W tym meczu faworytem był Głuchów, jednak jak powszechnie wiadomo w sporcie wszystko jest możliwe i nieraz lubi płatać figla. Krzemienica przystąpiła bardzo zdeterminowana do tego spotkania, bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka i mogliśmy zobaczyć kilka kapitalnych obron. Pierwszego seta po walce wygrała Krzemienica. Drugi set to już zdecydowana przewaga Krzemienicy która zwyciężyła tę partię i cały mecz wygrała 2:0.

W ostatnim spotkaniu zaprezentowały się dziewczyny z Białobrzeg i Husowa. Dla gospodyń turnieju był to mecz o honor. Początek seta należał do Husowa, który prowadził kilkoma punktami, jednak z czasem do głosu doszły Białobrzegi i zwyciężyły tę partię. Początek drugiego seta to spokojna gra dziewczyn z Białobrzeg, Husów ma problemy ze skończeniem akcji. Jednak znów dzieje się coś dziwnego a mianowicie to że dziewczyny z Husowa podejmują heroiczną walkę po której zwyciężają 28:26. Gospodynie turnieju tak zdeterminowane rozpoczęły tie-break w którym pokazały ogromną wolę walki i zwyciężyły cały mecz 2:1.