Wczoraj rano, czyli niespełna 24 godziny po przekroczeniu granic Polski, Betlejemskie Światło Pokoju dotarło już do Husowa. Uroczyste przekazanie mieszkańcom nastąpi na popołudniowej Mszy św. w piątek 23 grudnia.

Dwudziestu pięciu harcerzy ze Szczepu Drużyn Husowskich „Silva” powróciło wczoraj rano z Zakopanego. Nasi harcerze razem z prawie stuosobową reprezentacją Hufca ZHP w Łańcucie brali udział w sobotnim przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju na polsko-słowackim przejściu granicznym na Łysej Polanie. Do Polski po raz piętnasty światełko przekazali skauci słowaccy. W Husowie zwyczaj rozpalania BŚP pojawił się 6 lat temu. Każdego roku zwiększa się liczba domów, w których wigilijna świeca Caritas rozpalana jest płomieniem z Betlejem.

Harcerze do Zakopanego wyjechali w piątek przed południem. W pierwszy dzień zwiedzali Sanktuarium w Ludźmierzu. Noc spędzili w szkole w Nowym Targu. W sobotę uczestniczyli w oficjalnym przekazaniu światełka i Mszy św. na Głodówce. Po tych uroczystościach do wieczora harcerze zwiedzali Zakopane oraz Muzeum Andrzeja i Olgi Małkowskich..

W drodze powrotnej harcerze wzięli udział w przekazaniu światełka na Mszy roratniej w Kościele Farnym w Łańcucie.

W najbliższy, piątek 23 grudnia, harcerze przekażą światełko mieszkańcom Husowa na Mszy św. o godzinie 17:00. Światełko będzie można zabrać do domu w tym dniu oraz w sobotę.

Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Husowa
Tagi: