„Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej – mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów.Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie.”

Julian Ejsmond

Mając w sercach tą sentencję członkowie 5DW „Knieja” i Stowarzyszenie Dobra Strona Wsi Husów 20 lutego br. przygotowali bal dla przedszkolaków. Bawiły się na nim także młodsze i starsze dzieci.

Całość rozpoczęła się od premiery teatralnej baśni „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. W rolę aktorów wcielili się organizatorzy. Główne postacie grali Magdalena Mac – Królewna Śnieżka i Albert Naróg – Królewicz.

W nie mniej ważne role wcielili się:

 

Macocha – Magdalena Wrona

Leśniczy – Łukasz Zając

Krasnoludki:

Śpioszek – Paweł Mac

Apsik – Piotr Mac

Mędrek – Joanna Barycka

Nerwus – Sylwia Słupek

Pracuś – Robert Tytoń

Śmieszek – Łukasz Zając

Zrzęda – Patrycja Bar

Narrator – Marcin Bembenik

 

Baśń wzbudziła wśród dzieci wiele emocji. Stroje, scenografia i zaangażowanie aktorów w grane przez nich role sprawiło że ok. 50 maluchów wyciszyło się i z niecierpliwością parzyło na przebieg wydarzeń. Dochodziły nawet głosy z widowni „nie jedz, ono jest zatrute”. Po pomyślnym zakończeniu teatrzyku nastąpił czas na quiz ze znajomości baśni i bajek. Przygotowała i przeprowadziła go Śnieżka Magdalena Mac przy pomocy w ułożeniu prezentacji Mirosława Maca.

Jedną z wielu atrakcji było tańczenie poloneza, bez którego nie może rozpocząć się żaden bal. Dzieci miały możliwość zabawy w chatce krasnoludków oraz w domu macochy i wykorzystywały to w najlepszy sposób. Korzystały z filiżanek i talerzyków oraz maleńkich krzesełek bawiąc się w dom.

zostało przeprowadzone mnóstwo zabaw i pląsów m.in.” Banany”, „Łapiemy muchy w paluchy”, „Ja jestem niedźwiadek”, zabawy z kołem „KLANZA” itp. Dzieci odpoczywały i nabierały z powrotem sił podczas „uczty” na której nie zabrakło soczków, galaretek, ciastek, owoców i kolorowego ciasta pieczonego przez Patrycję Nosek. W miłej atmosferze przy dźwięku piosenek dla dzieci oraz przy słowach bajek i wierszy opowiadanych przez organizatorów mijały kolejne godziny.

Cała impreza dostarczyła wielu emocji nie tylko przybyłym dzieciom ale także organizatorom.

Miejmy nadzieję, że to jest dobry początek współpracy „Kniei” i stowarzyszenia dla społeczności lokalnej.

Agnieszka Barycka

Foto: Rafał Naróg

Bajeczny bal dla dzieci
Tagi: