Dawno, a może nigdy, w Husowie nie było osoby na tak wysokim stanowisku, jak Prezes Rady Ministrów. Również dawno, a może nigdy Husów nie pojawił się w mediach tak często jak dzisiaj. Dlatego nie małą niespodzianką okazała się dzisiejsza wizyta Donalda Tuska w Husowie. Premier wizytował Podziemny Magazyn Gazu.

O wizycie premiera Donalda Tuska w Husowie mówiły dzisiaj wszystkie krajowe media. Ogólnopolskie telewizje na żywo transmitowały briefing premiera, w którym Donald Tusk podkreślał, jak duże znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski ma Husów i realizowana tutaj rozbudowa pojemności magazynowej z czterystu do pięciuset milionów metrów sześciennych gazu.

Obecność premiera jak i ranga zlokalizowanego w Husowie ośrodka zaskoczyła zapewne niejednego. Tym bardziej niektórzy mieli problem ze zlokalizowaniem naszej miejscowości. Pojawiał się Husów koło Łańcuta czy pod Rzeszowem. Ale była również Markowa koło Husowa.

Informacja o przyjeździe premiera potwierdzona została zaledwie kilkanaście godzin wcześniej. Mimo, że PMG standardowo ma wysoki poziom bezpieczeństwa to wizyta takiej osobistości wiązała się ze szczególnymi wymogami. Ośrodek został sprawdzony i zabezpieczony przez funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu i Policję. Oprócz służb, władz PGNiG i pracowników w wizycie uczestniczyły tylko media. Garstka zainteresowanych tym wydarzeniem mieszkańców obserwowała wydarzenia zza ogrodzenia ośrodka.

Więcej o wizycie Donalda Tuska w Husowie na www.kluczlancucki.pl

 

Husów odwiedził premier Donald Tusk