Od rozgrywek gminnych Zespół Szkół rozpoczął swoją przygodę z turniejem. Po bardzo udanym meczu nasi zawodnicy pokonali sąsiadów z Markowej 4-1, co  dało  przepustkę do dalszych zmagań w rozgrywkach powiatowych.

Bardzo dobre zawody rozegrał strzelec dwóch  bramek,  Jakub Podolec oraz Sebastian Dulęba. Warto również odnotować skromną wygraną 1-0 żeńskiej drużyny po strzale Izabeli Szpytmy.

Do rozgrywek powiatowych drużyna z Husowa przystępowała w mocno okrojonym składzie, co nie przeszkodziło w osiągnięciu dobrego wyniku. W fazie grupowej zmierzyliśmy się szkołą z Żołyni  oraz Rakszawy. Pierwszy mecz to konsekwentna obrona i w rezultacie skromne zwycięstwo 1-0 z Żołynią po strzale Jakuba Podolca.

W drugim meczu utrzymaliśmy wynik 0-0 co dało nam 1 miejsce w grupie oraz gospodarza w półfinale – Łańcut.

Półfinał to niestety pierwsza przegrana 3-1 z Łańcutem. Husowianie zamiast przygotowywać się do finału musieli zadowolić się walką o 3 miejsce. Tam  znów  przeciwnikiem okazała się Żołynia, która tym razem  została pozbawiona złudzeń, przegrywając  1-3. Dobry mecz zagrał Patryk Przybylak -strzelec dwóch bramek natomiast wynik ustalił Jakub Podolec, dokładając  jedną  bramkę.

Gratulacje dla całej drużyny oraz nieobecnych zawodników. Słowa uznania dla trenera Sławomira Dąbrowskiego. Rośnie nam nowe zdolne pokolenie zatem jest się z czego cieszyć.

autor: Mateusz Krupiński

Powiatowe rozgrywki piłkarskie szkół podstawowych – Husów na podium