W niedzielę 23 października w ramach cyklu imprez „Husowskie spotkania ze sportem” rozegrany został cross rowerowy. Przygotowali go i przeprowadzili instruktorzy i harcerze z szczepu drużyn harcerskich „Silva”. Na trasę wyjechało ponad 40 rowerzystów.

Zawodnicy startowali w sześciu grupach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Zawodnicy startowali na własnych rowerach, które przed startem przechodziły przegląd techniczny. Kaski ochronne zabezpieczali organizatorzy. Dla wszystkich trasa była taka sama. Na końcowy wynik składała się suma czasów z przejazdu dwóch odcinków.

Jako pierwszy rozegrany został odcinek specjalny na czas. Po kamienistej drodze zawodnicy przejeżdżali około kilometra. Po tym przejeździe pokazały już zdecydowane różnice pomiędzy formą i kondycją poszczególnych zawodników. Odcinek rozpoczynał się delikatnym podjazdem, potem zjazd, na którym nabierali prędkości i zwolnienie w celu bezpiecznego nawrotu. Z powrotem podobnie. Odcinek prosty, mały podjazd, lekki zjazd i wyczerpujący fragment pod górkę, gdzie większość musiała prowadzić swoje rowery. Średni czas na przejazd tego odcinka to około 5 minut 20 sekund.

Drugim etapem była pętla w trudnym, leśnym terenie. Rowerzyści startowali na łące. Zaczynali od zjazdu slalomem i przy linii lasu. Następnie przejeżdżając kładkę rozpoczynali ostry i długi podjazd przez las. W pierwsze błoto niektórzy wpadali zaraz za kładką. Przez las wśród zawodników panowała duża dowolność. Niektórzy dali rade jechać, inni nie mogli już nawet prowadzić, ale trasę ukończyli wszyscy. W lesie swoje miejsce znaleźli także kibice. Wyjeżdżając z lasu trafiali z powrotem na kamienistą. Fragment trasy ze względów bezpieczeństwa musieli wszyscy obowiązkowo prowadzić swoje rowery. Meta była w pobliżu startu, na łące.

Zawody rozgrywane były na łące i w lesie w okolicach kółka rolniczego. Baza zawodów była na wzniesieniu skąd była dobra widoczność na fragmenty trasy. Po przejeździe zawodnicy mogli liczyć na kiełbasę z grilla i kubek gorącej herbaty. Trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii były nagradzane. Nagrodami były: radiomagnetofony, lokówko-suszarki, lampki biurkowe, notatniki adresowe.

Klasyfikacja końcowa:

kategoria – szkoła podstawowa, dziewczęta

I – Magdalena Wrona

II – Daria Podolec

III – Katarzyna Mac

Szkoła podstawowa, chłopcy

I – Wojciech Bachnacki

II – Kevin Podolec

III – Piotr Podolec

Kategoria: gimnazjum, dziewczęta

I – Paulina Mac

II – Dorota Podolec

Gimnazjum, chłopcy

I – Rafał Roman

II – Paweł Tucki

Kategoria: open, dziewczęta

I – Dorota Barycka

Open, chłopcy

I – Mateusz Krupiński

II – Waldemar Podolec

III – Tomasz Kuśtrowski

Zobacz wszystkei zdjęcia -> husow.pl/czytaj/cross-rowerowy-galeria

Rowerem po… nagrody
Tagi: