Dzisiaj o godzinie 13:00 rozpoczął się zapowiadany już wcześniej mecz Góra – Dół, miał to być rewanż ze strony Dołu (w pierwszym meczu 3:1 dla Góry) i rzeczywiście tym razem Dół pokazał na co ich stać, bo zwyciężył aż 6:2.

Niestety nie dopisali kibice, a i zawodników nie było tak dużo jak w pierwszym meczu, ale wystarczająco na dwie drużyny. Bohaterem meczu okazał się Marek Podolec który zdobył 4 bramki dla Dołu. Warto podkreślić że pomimo nie sprzyjających warunków panujących na płycie boiska, oraz nocnego witania Nowego Roku, każdy zawodnik okazywał chęci do gry, mecz trwał 2 x 30 minut, a głównym sędzią był Wiesław Socha. Organizatorzy mają śmiałe plany, aby takie mecze stały się tradycją i przechodziły z pokolenia na pokolenie w naszej miejscowości. Dziękujemy organizatorom a w szczególności Arkadiuszowi Szylarowi za pomysł i realizacje oraz zarządowi klubu Pogórze Husów za udostępnienie szatni i sprzętu sportowego.

Cieszy bardzo że Husowska młodzież zaczęła organizować takie mecze, miejmy tylko nadzieję że na wiosnę znów się taki odbędzie już przy „pełnych trybunach”, może to pociągnie za sobą organizacje innych imprez sportowych, choćby siatkówka, dobre boisko jest w parku, potrzeba tylko trochę dyplomacji, a myślę że UKS też by chętnie pomógł. Potrzebny jest tylko pomysł i trochę chęci, a że nasza młodzież ma obie te rzeczy to pokazał choćby dzisiejszy mecz.

Opis meczu oraz galeria zdjęć znajduje się na stronie Pogórza Husów na którą serdecznie zapraszamy.

Admin

8 bramek na Nowy Rok
Tagi: