W dniu 15 i 16 grudnia 2009 roku w Zespole Szkół im. Jana Raka w Husowie odbyła się V edycja Turnieju Mikołajkowego. Zawody były przeprowadzone w dwóch kategoriach – gimnazjum dziewczęta (15.12) i gimnazjum chłopcy (16.12). W kategorii dziewcząt do turnieju przystąpiły szkoły z Białobrzeg, Krzemienicy, Głuchowa i gospodyń turnieju Husowa, natomiast w kategorii chłopców szkoły z Białobrzeg, Głuchowa i gospodarzy Husowa.

Turniej dziewcząt był bardzo wyrównany. Mecze były bardzo zacięte i często o końcowym zwycięstwie decydował tie-break. Można było zauważyć to, że każdej z drużyn zależało na końcowym tryumfie w tym turnieju. O tym kto zwyciężył zadecydowały tzw. ”małe” punkty. Pierwsze miejsce zajęły dziewczyny z Krzemienicy, drugie miejsce przypadło dla Głuchowa. Trzecie i czwarte zajęły kolejno dziewczyny z Białobrzeg i Husowa.

W następnym dniu rywalizowali chłopcy. Tu w sposób zdecydowany zwyciężyli zawodnicy Husowa, którzy nie dali żadnych szans rywalom. Było widać wielką wolę walki w grze zawodników Husowa, nie stracili ani jednego seta i zasłużenie wygrali w swojej kategorii. Drugie miejsce przypadło zawodnikom z Białobrzeg, którzy po ciężkiej walce pokonali zespół z Głuchowa.

Wielkie gratulacje i słowa uznania można skierować do Dyrekcji Szkoły, nauczycielom, którzy co roku podejmują się organizacji tego turnieju za pełny profesjonalizm w jego przeprowadzeniu.

Przeczytaj pełne relacje z: turnieju dziewcząt lub turnieju chłopców

Turniej Mikołajkowy w Gimnazjum