Trzecie miejsce, 26 punktów tylko 19 straconych przy 43 strzelonych bramkach oraz najważniejsze 2 punkty dzielące nas od A klasy. Tak można podsumować grę Pogórza w rundzie jesiennej. Już drugi sezon Pogórze stara się wrócić na należne mu miejsce wśród drużyn A klasowych, więc 3 miejsce na półmetku rozgrywek nikogo nie satysfakcjonuje, ani kibiców, a tym bardziej samych zawodników. Wszytko to jest dziełem kilku zgubionych punktów które na pewno utkwiły głęboko w pamięci zawodników i kibiców, jednak jak widać chęć rewanżu oraz wspólny cel jakim jest awans stał się znakomitym bodźcem do pracy i treningów.

Pogórze Husów przystąpiło do ładowania akumulatorów od początku stycznia, czas jaki zawodnicy spędzają na treningu to minimum 2 treningi tygodniowo i mecz kontrolny, takich meczy Pogórze zdążyło rozegrać jak dotąd 5, w przyszłą niedzielę 20 marca czeka nas ostatni sprawdzian przed startem ligi z Junakiem Słocina. Dotychczasowy bilans meczy to 2 wygrane, 2 porażki oraz 1 remis.

Optymizmem na pewno napawa wszystkich lepsza gra oraz zrozumienie się zawodników na boisku, co jest na pewno zasługą genialnej atmosfery w klubie.

Można przyznać, że przerwa zimowa okazała się spokojna jeśli chodzi o transfery. Pogórze od dłuższego czasu utrzymuje swój stały skład co we wcześniejszych sezonach nie było takie proste. Do drużyny wrócił za to po półtorarocznej przygodzie z Sawą Soniną oraz Orłem Wólką Niedźwiedzką, Arkadiusz Szylar, który jak widać po sparingach nie zapomniał jak się gra z starymi kolegami, na pewno będzie dużym wzmocnieniem pomocy Pogórza.

Rundę wiosenną rozpoczynamy 27 marca wyjazdem do Borku Nowego. Pomimo wygranej Pogórza w pierwszym meczu 2-0 wiemy, że jest to niewygodny i nieprzewidywalny przeciwnik. Na pewno meczu nie ułatwią nam nasze osłabienia w środku pola, za nadmiar żółtych kartek nie zobaczymy na boisku kapitana Pogórza Marcina Kuźniara oraz Arkadiusza Szylara. Pogórze ze spokojem, a zarazem z niecierpliwością czeka na rozpoczęcie rozgrywek, z rozwagą podchodzimy do drugiej części sezonu, do każdego meczu z osobna, jedno jest pewne, żadna drużyna nie odda meczu za darmo, bez walki. Wszystko w głowach zawodników.

Zapraszamy kibiców na mecze!!

mk

Okres przygotowawczy Pogórza Husów