Zakończył się remont niespełna kilometrowego odcinka drogi powiatowej Albigowa – Husów, na odcinku od Zakładu Gospodarki Komunalnej w Markowej. Brakujący fragment uzupełnił cały odcinek drogi, dzięki czemu od Górnicy do Łańcuta możemy jeździć po dobrej nawierzchni.

Inwestycję realizował Zarząd Dróg Powiatowych w Łańcucie. W wyniku postępowania przetargowego wykonawcą robót została firma „Molter” Sp. z o.o. z Rudnej Małej. Kwota całego zadania to 266 118,99 zł. Na jej sfinansowanie po połowie złożyło się Starostwo Powiatowe oraz Gmina Markowa. Roboty obejmowały wykonanie dwóch warstw nawierzchni asfaltowej (wiążącej oraz ścieralnej) odmulenie rowów oraz regulację poboczy.

Przypomnijmy, że remont dwukilometrowego odcinka drogi od Górnicy w kierunku Markowej wykonany został w sierpniu ubiegłego roku. Jednak ze względu na ograniczone środki w ubiegłorocznym budżecie do wyłożenia nowej nawierzchni aż do Zakładu Gospodarki Komunalnej, czyli dawnego POMu zabrakło pieniędzy.  Zeszłoroczna inwestycja pochłonęła 594 949,25 zł i realizowała ją firma Strabag.

 

autor: Mirosław Mac

 

Nowa nawierzchnia na drodze do Łańcuta