Podczas tegorocznych ferii zimowych Ośrodek Kultury i Biblioteka zorganizowały cykl zajęć adresowanych do dzieci.

Spotkanie pierwsze było poświęcone tworzeniu kolaży, dzieci zapoznały się z techniką ich tworzenia, a następnie w grupach dwuosobowych wykonywały kolaż na wybrany przez siebie temat.

Spotkanie drugie rozpoczęło głośne czytanie bajki o Królewnie Śnieżce, następnie przygotowywały przedstawienie wg przeczytanej bajki. Zapoznały się z możliwościami dopasowania tekstu do wystawienia na scenie, przydzielone zostały role. Próba odbyła się na sali teatralnej, gdzie dzieci zapoznały się z terminologią teatralną, oraz zasadami występu na scenie. Następnie przebrały się w przygotowane uprzednio kostiumy i odegrały przedstawienie. Widzami byli mamy, oraz dziadkowie.

Spotkanie trzecie składało się z dwóch części, w pierwszej dzieci lepiły z plasteliny scenki zimowych zabaw, ze szczególnym uwzględnieniem przedstawienia postaci w ruchu. Na część drugą składały się zabawy ruchowe, okazało się że szczególnie spodobała się klasyka czyli „Rolnik sam w dolinie”

Podczas spotkania trzeciego dzieci przygotowywały oraz zdobiły ciasteczka oraz nakrywały do stołu, na zakończenie odbyła się ciasteczkowa uczta.

Frekwencja na zajęciach wyniosła 50, uczestniczyło 20 osób.

autor: Iwona Nosek

 

Odwiedź nas na facebooku;

Facebook

 

 

Ferie zimowe z Ośrodkiem Kultury i Biblioteką w Husowie