Pierwsza tura wyborów na stanowisko wójta gminy Markowa nie przyniosła rozstrzygnięcia, bowiem żaden z trzech kandydatów nie przekroczył bariery 50% głosów poparcia. Powtórzyła się zatem historia z poprzednich wyborów samorządowych, kiedy to również potrzebna była II tura.

Pierwszą turę wyborów wygrała Maria Gonciarz zdobywając 1090 głosów. Dotychczasowy wójt – Tadeusz Bar cieszył się z poparcia 903 osób uprawnionych do głosowania, natomiast Stanisław Szpytma uzyskał 707 głosów poparcia.Nowego włodarza mieszkańcy gminy wyłonili w II turze, w której rywalizowali Maria Gonciarz oraz Tadeusz Bar. Zwycięsko z tego starcia wyszedł Tadeusz Bar, który zdobył 1375 głosów mieszkańców, podczas gdy Maria Gonciarz uzyskała ich 1034. Stosunkowo niewielka różnica głosów pomiędzy obojgiem kandydatów obrazuje jak zacięta i emocjonująca okazała się ich kampania wyborcza.

„Nowym” wójtem gminy Markowa zostaje obecnie urzędujący na tym stanowisku Tadeusz Bar wybrany przez mieszkańców na kolejną kadencję rządów. Zwycięzcy wyborczej batalii życzymy wielu sukcesów w przeobrażaniu gminy na bardziej nowoczesną, przyjazną mieszkańcom i środowisku.

 

Do rady gminy Markowa (kadencja 2014 – 2018) wybrano:

 • Okręg 1 Stanisław Winiarski (KWW Przyszłość dla Pokoleń)
 • Okręg 2 Józef Niemczak (KWW Marii Gonciarz)
 • Okręg 3 Jacek Andrzej Szylar (KWW Nasza Gmina Markowa)
 • Okręg 4 Józef Stanisław Flejszar (KWW Nasza Gmina Markowa)
 • Okręg 5 Adam Antoni Bawor (KWW Marii Gonciarz)
 • Okręg 6 Robert Ryszard Szpytma (KWW Marii Gonciarz)
 • Okręg 7 Barbara Maria Flejszar (KWW Przyszłość dla Pokoleń)
 • Okręg 8 Jadwiga Małecka (KWW Nasza Gmina Markowa).
 • Okręg 9 Wojciech Dołęga (KWW Przyszłość dla Pokoleń)
 • Okręg 10 Zbigniew Jan Szylar (KWW Nasza Gmina Markowa)
 • Okręg 11 Witold Andrzej Słupek (KWW Nasza Gmina Markowa)
 • Okręg 12 Barbara Maria Podolec (KWW Przyszłość dla Pokoleń)
 • Okręg 13 Marta Barbara Boratyn (KWW Nasza Gmina Markowa)
 • Okręg 14 Andrzej Kisała (KWW Nasza Gmina Markowa)
 • Okręg 15 Krystyna Helena Hundz-Bembenik (KWW Przyszłość dla Pokoleń)

 

Przewodniczącym Rady Gminy Markowa została pani Krystyna Hundz – Bembenik, natomiast funkcję wiceprzewodniczącego objął pan Andrzej Kisała.

autor: mrojak

Bez zmian na stanowisku wójta gminy Markowa