„Upiór w kuchni” to komedia, którą w tym sezonie proponuje swojej publiczności Amatorska Grupa Teatralna „Trema” na deskach husowskiej sceny. Spektakl prezentowany dwukrotnie zgromadził komplet publiczności. Kolejne zaplanowane są już w najbliższy weekend.

Tematyką sztuki jest kryminalna historia w małym angielskim miasteczku. Zaczyna się od zagadkowych zniknięć mężczyzn w pewnym cichym pensjonacie, tropy prowadzą donikąd a właścicielki – bardzo przyzwoite kobiety stają w niekorzystnym dla nich świetle i niekomfortowej sytuacji, sprawę bierze w swoje ręce komisarz Fudler. Co z tego wyniknie i co wspólnego ze wszystkim mają śledzie? By się dowiedzieć – trzeba zobaczyć samemu. Po premierze 18 lutego widzowie opuszczali husowski Ośrodek Kultury bardzo zadowoleni : „gra aktorów bez zarzutu, bardzo dobra scenografia i kostiumy, humor doskonały”- takie recenzje można było słyszeć powszechnie. 

TREMA zaprasza w sobotę 18 marca na godzinę 18.00 do Husowa (sala teatralna Ośrodka Kultury) oraz w niedzielę 19 marca na godzinę 17.00 do sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Kosinie. Tam spektakl będzie miał charakter charytatywny, wstęp będzie wolny, a w trakcie odbędzie się zbiórka dla chorego Krzysia Zielińskiego.

Iwona Nosek

Fot. Alicja Skomra

Upiór, śledzie i kryminał