Po pięciu godzinach rozgrywek zakończył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej rozegrany w ramach „Husowskich spotkań ze sportem”. Była to już ostatnia impreza z tego cyklu w tym roku przygotowywana przez Husowski Szczep Drużyn „Silva”. Zawody organizowane były przy współpracy nauczycieli wychowania fizycznego i Szkoły Podstawowej w Husowie. Po INO i crossie rowerowym przyszła pora na zmagania w Sali gimnastycznej.

Turniej podzielony został na dwie części. W niedzielę odbyły się mecze w kategorii OPEN, a we wtorek rozegrane zostaną mecze w kategoriach szkoły podstawowej i gimnazjum.

Do pierwszych rozgrywek zgłosiło się sześć zespołów. Cztery z Husowa i dwa z Markowej. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy, w których rozegrane zostały trzy mecze, każdy z każdym.

W grupie pierwszej byli najstarsi zawodnicy. Pierwsza drużyną był „TEAM MARKOWA”. Tworzyli ją nauczyciele z gimnazjum i szkoły podstawowej z Markowej. Drugi zespół tworzyli nauczyciele ze szkół w Husowie, walczyli pod nazwą „JA CI SIĘ POZAWYDURNIAM”. Trzecia ekipa to siatkarze z 5 Kwatermistrzowskiej Drużyny Wędrowniczej „Knieja”. Z tej grupy na pierwszym miejscu wyszła drużyny nauczycieli z Husowa, wygrywając obydwa mecze. Drugi był „TEAM MARKOWA”. Trzecia drużyna to 5KDW.

W drugiej grupie znalazły się drużyny: UKS „Patria” z Gimnazjum w Husowie, „MŁODE WILKI” z gimnazjum w Markowej oraz zespół „NAJPRZYSTOJNIEJSI W POWIECIE” złożony na bazie zawodników z klubu LZS „Pogórze Husów”. W tej grupie na pierwsze miejsce wybili się „najprzystojniejsi”, drugi był UKS, a na trzecim miejscu zakończyły „Młode Wilki”.

Po rozgrywkach grupowych była krótka przerwa, w której wszyscy posilili się bigosem i pączkiem. O zabezpieczenie tej strony zawodów zadbała 5 Kwatermistrzowska Drużyna Wędrownicza „Knieja”. Nikomu nie zabrakło też picia.

Po przerwie rozgrywały się mecze o pierwsze, trzecie i piąte miejsce. Grały o nie zespoły, które zajęły odpowiednio 1, 2, i 3 miejsce w swojej grupie. Po zaciekłych meczach i ostrej konkurencji ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: „Najprzystojniejsi w powiecie”

II miejsce: „Ja ci się pozawydurniam”

III miejsce: „Team Markowa”

IV miejsce: Uczniowski Klub Sportowy „Patria”

V miejsce: „Młode Wilki”

VI miejsce: 5 KDW

NAJPRZYSTOJNIEJSI mistrzami
Tagi: