6 grudnia Św. Mikołaj nie zapomniał także o dzieciach z Husowa. Te najgrzeczniejsze, ale również rozrabiaki, na prezenty czekały cały dzień. Przed południem Mikołaj odwiedził szkołę i przedszkole.

Na godzinę dziesiątą z Mikołajem umówione były dzieci z przedszkola na dole. Przedszkolaki przywitały swojego gościa krótką scenką w sali Ośrodka Kultury. Mikołaj dla każdego miał przygotowany drobny prezent, zabawki i słodycze. Potem dzieci wróciły na zajęcia w przedszkolu.

Dużo pracy miał też św. Mikołaj w Szkole Podstawowej. Z wręczaniem prezentów zeszło kilka godzin. W szkole na górnicy klasy od 1 do 3 przygotowały dla Mikołaja krótki program artystyczny. To jednak nie wystarczyło Mikołajowi i niektóre dzieci musiały jeszcze same zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wierszyk. Niektórzy popadali w głębokie zdziwienie, kiedy Mikołaj wykazywał się wiedzą na temat tego, co pisali w listach do niego, lub o tym, jakimi są rozrabiakami.

W szkole na dole mikołaj odwiedzał każdą klasę oddzielnie. Tam dzieci również musiały wykazać się zdolnościami artystycznymi śpiewając lub recytując. Ci, którzy nie chcieli tego robić byli pytani np. z tabliczki mnożenia lub mieli sprawdzane zeszyty. Wszyscy jednak w końcu otrzymali swoje oczekiwane prezenty.

Mikołaja zaprosiła także pierwsza klasa gimnazjum.

Klasy młodsze od 1 do 3 w swojej paczce znalazły pluszową maskotkę-piórnik oraz sporo słodyczy. Czwarto, pięcio i szóstoklasiści do zestawu słodyczy mieli dołączony album na zdjęcia. Te prezenty Mikołaj wręczał w ścisłej współpracy z Komitetem Rodzicielskim, który był odpowiedzialny za zawartość paczek i ich zgodność z życzeniami dzieci zawartymi w listach do Mikołaja. Ciężko było spełnić wszystkie życzenia, jednak to najczęstsze – słodycze- było w pełni zrealizowane.

Oprócz tych prezentów wiele dzieci czekało na Mikołaja do późnego wieczora w domu. Tu Święty często wykazywał się dużą pomysłowością pod względem prezentów oraz sposobu ich dostarczania. W wielu klasach przeprowadzone zostały także mikołajki klasowe.

Autor: Azyl

Mikołaj w Husowie
Tagi: