W minioną sobotę harcerze szczepu „Silva” tradycyjnie zgromadzili się w kręgu by uczcić Dzień Myśli Braterskiej, najważniejszy dzień światowego Skautingu, dzień w którym wszyscy harcerze na całym świecie wspominają twórcę naszego ruchu Roberta Baden – Powella.


Całą zbiórkę rozpoczęliśmy uroczyscie od obrzędowego rozpalenia tzw. „świeczkowiska”, po krótkiej gawędzie phm. Moniki Baryckiej przypominającej bardzo ważną dla nas postać, przyszedł czas na bieg sprawdzający wiedzę oraz sprawność fizyczną naszych harcerzy. Bieg został ułożony przez pwd. Agnieszkę Barycką, było to znakomite połączenie nauki z dobrą zabawą, na różnych punktach można było zmierzyć się z pierwszą pomocą, torem sprawnościowym, a także punktem pamięciowym i małymi „podchodami”, na koniec mogliśmy także usłyszeć różne wiersze ułożone rzez harcerzy.
Na pochwałe zasłużyli harcerze z 5 DW i 2 DSH, którzy pierwszy raz przygotowywali bieg tego typu, spisali się bardzo dobrze. Po biegu wróciliśmy jeszcze do oficjalnej części naszej zbiórki, i przy dźwiękach gitary zakończyliśmy naszą uroczystą zbiórkę. Oczywiście nie będziemy czekać do kolejnej rocznicy, lecz całym szczepem „Silva” spotkamy się już niebawem.

Tekst: Mateusz Krupiński

Zdjęcia: Patrycja Bar

 

 

 

Dzień Myśli Braterskiej