Meczem z Handzlówką 17 sierpnia Pogórze Husów zainaugurowało swoje występy w wyższej klasie rozgrywek i mimo porażki 1:0 -nauczeni historią z ostatniego sezonu nie zamierzają kulić ogona pod siebie i zapowiadają zaciętą rywalizację do samego końca.

W trakcie przygotowań do sezonu Husowscy piłkarze rozegrali szereg spotkań towarzyskich, dobrym treningiem był także zorganizowany w Tarnawce Turniej o Puchar Wójta Gminy Markowa, zdobyty przez LKS Tarnawka, która pokonała w meczu finałowym Husowian 3:1

Nowością jest reaktywacja młodych piłkarzy, o których największe starania i czasu od kilku lat poświęca Mateusz Krupiński. Po rejestracji w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej ponad 20- stu chłopców a także i dziewczynek (!) pod okiem trenera Piotra Ożoga w dniu 23.08 rozpoczęło swoje zmagania już w pierwszym meczu pokonując gości z Głuchowa aż 9:1.

Zarząd LKS „Pogórze” Husów równocześnie w ramach realizacji zadania publicznego „Wolny czas z Pogórzem Husów” prowadzi zorganizowane zajęcia rekreacyjno- turystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w czasie wakacji. Przedsięwzięcia te w trzech etapach organizowane od czerwca do września to cykl zajęć sportowo- rekreacyjnych, spotkania z osobami reprezentującymi różne profesje oraz wycieczka do Krakowa, gdzie główną atrakcją będzie udział w meczu piłkarskim na poziomie ekstraklasy. Już dziś serdecznie zapraszają na spotkanie z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM połączone ze szkoleniem z zasad udzielania pierwszej pomocy, które odbędzie się w sobotę 30 sierpnia na Husowskim stadionie. Kolejnym elementem będzie olimpiada sportowa z nagrodami, do której zapraszają głownie dzieci, zorganizowana podczas dożynek wiejskich w dniu 31 sierpnia.

Wszelkie informacje na temat zajęć prowadzonych przez Pogórze Husów można uzyskać pod nr. tel. 665774454 lub przez email : marcin_543@wp.pl

autor: Marcin Kuźniar

 

Husowscy sportowcy rozpoczynają sezon!