28 lutego 2015 roku Pogórze Husów zorganizowało małą wycieczkę autokarową do Kielc, której punktem kulminacyjnym było obejrzenie meczu piłki ręcznej Vive Tauron Kielce przeciwko PGE Stali Mielec.

Zanim jednak udaliśmy się do Kielc, zwiedziliśmy Łysą Górę, na której szczycie znajduje się Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Był to pierwszy punkt naszej podróży. Obejrzeliśmy Muzeum Misyjne Misjonarzy Oblatów MN, a także mogliśmy podziwiać widoki na Gołoborze. Następnym punktem naszej wyprawy była Kolporter Arena, na której swoje mecze rozgrywa występująca w Ekstraklasie Korona Kielce. Tam też spotkała nas miła niespodzianka…

Tak się akurat złożyło, że w tym samym czasie piłkarze drużyny z Kielc szykowali się do wyjazdu na niedzielny mecz z Jagiellonią w Białymstoku. Dzięki uprzejmości zawodników mogliśmy sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z koroniarzami, wśród których były m.in. takie gwiazdy, jak: były reprezentant Polski Paweł Golański, były reprezentant Francji Olivier Kapo, Vlastimir Jovanović, Przemysław Trytko czy też Luis Carlos. Następnie od środka obejrzeliśmy ponad piętnastotysięczny obiekt sportowy, po czym skierowaliśmy się w stronę rynku, gdzie każdy z uczestników wycieczki mógł pozwiedzać sam rynek, bądź przejść się słynną ulicą Henryka Sienkiewicza.

Na koniec pozostała nam Hala Legionów i pojedynek miejscowego Vive z podkarpacką drużyną z Mielca. W drużynie gospodarzy zabrakło kilku czołowych zawodników m.in. niedawnych reprezentantów Kraju Grzegorza Tkaczyka, Krzysztofa Lijewskiego oraz Tomasza Rosińskiego (pomimo iż znalazł się w protokole meczowym, nie podniósł się z ławki rezerwowych), lecz nie zmieniało to przekonania kto jest faworytem tego spotkania. Mistrzowie Polski przez całą pierwszą połowę kontrolowała przebieg spotkania i pokonali w niej nieradzących sobie w ataku pozycyjnym gości aż 20-11. W drugiej odsłonie mielczanie ambitnie zawalczyli i na chwilę zmniejszyli przewagę, jednak w ostatnich dziesięciu minutach nieco rozluźnieni wcześniej gospodarze nie dali gościom złudzeń i wypunktowali ich 38-24.

Sławomir Szmal, Michał Jurecki, Karol Bielecki, Piotr Grabarczyk i Piotr Chrapkowski to krajowi reprezentanci grający w tym spotkaniu, którzy wywalczyli brązowy medal na ostatnich Mistrzostwach Świata w Katarze.

autor: Tomasz Hawro
Fot. Marek Ambicki

Tekst pochodzi ze strony LKS Pogórze Husów – link do artukyłu

Wyjazd na mecz piłki ręcznej do Kielc zorganizowany przez Pogórze Husów