Harcerze ze Szczepu „Sliva” popołudnie 27 lutego spędzili na zbiórce z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Okoliczności rozpoczęły się od rozpalenia ogniska. Później phm. Monika Barycka rozpoczęła swoja gawędę o tym czym jest DMB i dlaczego obchodzi się go 22 lutego.

 

 

 

 

 

22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella (22 lutego 1857) i jego żony Olave Baden-Powell (22 lutego 1889). Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych. Wybór daty padł na dzień 22 lutego – rocznicę urodzin założycieli skautingu Roberta Baden-Powella, Naczelnego Skauta Świata i jego żony Olave Baden-Powell Naczelnej Skautki Świata. Początkowo było to święto dziewcząt, jednak z czasem również skauci dołączyli do jego obchodów.

Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.

W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. Dla niektórych środowisk harcerskich Dzień Myśli Braterskiej jest okazją do zbiórki pieniędzy, często na cel charytatywny.

Quiz, który został przygotowany przez ho. Patrycja Bar był kolejną częścią zbiórki. Miał za zadanie sprawdzić wiedzę harcerzy o Baden – Powellu i o święcie, które obchodziliśmy. Po paru piosenkach drużyny otrzymały prezenty, które okazały się bardzo udane. Na zakończenie dnia, jak to bywa w tradycji harcerskiej został zawiązany krąg i wszyscy harcerze rozeszli się pogodni do domu.

autor: Iza Szpytma
zdjecia: Patrycja M Bar

Harcerze z Husowa byli również obecni na Biwaku Zimowym 2015 Harcerzy Hufca Łańcut

Dzień Myśli Braterskiej drużyn Szczepu Silva w Husowie