Zapraszamy na spektakl Teatru „Przedmieście” pod tytułem „Tchnienie” dnia 3 lipca 2015r. (piątek) o godz. 19.00 w sali teatralnej w Husowie.

„Tchnienie” to kameralna opowieść o miłości, śmierci i cierpieniu. Życie bohaterów toczy się tu na pograniczu jawy i snu, rzeczywistości i wspomnienia. Na plan pierwszy wyłania się pojedynczy człowiek postawiony sam na sam w obliczu śmierci.

To prosta, wzruszająca historia na parę aktorów, stare łóżko, walizkę, prześcieradło i rzutnik, który służy do pokazywania rodzinnych fotografii, a czasem strzela jak karabin niemieckiego żołnierza. Jest i śmiesznie, i tragicznie, i całkiem zwyczajnie, jak to w życiu. Historia opowiedziana szczerze, nastraja do własnych wspomnień i głębokich refleksji nad istotą życia. Co po nas zostanie? Może tylko taka historia?

W tej sztuce każdy znajdzie odbicie swoich najgłębszych tęsknot, pragnień i lęków, swojej wrażliwości i siły. Te filozoficzne rozważania, które odbywają się poprzez dialog aktorów z publicznością zmierzają do postawienia ważnego pytania: czy miłość może nas uwolnić od strachu przed śmiercią?

Premiera spektaklu „Tchnienie”  odbyła się 4 listopada 2012 roku podczas festiwalu „Źródła Pamięci. Grotowski- Kantor –Szajna” w Rzeszowie

Tekst i reżyseria: Aneta Adamska

Występują: Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała

 

Spektakl „Tchnienie” był zaprezentowany na:

– XIV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych OFTeN w Ostrowie Wielkopolskim

– III Ozimskiej Nocy Teatralnej „NOCnik Teatralny” w Ozimku

– VII Spotkaniach Teatralnych Innowica w Nowicy

Nagrody:

– II Nagroda na XXI OOFTA ODEON w Andrychowie

– Nagroda na VI Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym w Scenie „i” w Krakowie

– Nagroda za scenariusz na XVI Festiwalu Teatralnym „Garderoba Białołęki” w Warszawie

źródło: Biblioteka Publiczna w Husowie

Spektakl Teatru „Przedmieście” w Husowie