W czwartek 6 stycznia na wspólnej wigilii spotkali się harcerze ze Szczepu Drużyn Harcerskich „Silva” w Husowie. Te coroczne spotkania wplecione są w kalendarz imprez od samego początku połączenia się husowskich drużyn.

Na wigilii spotkało się ponad 100 osób. Tyle osób, szopkę, choinkę i zastawione stoły pomieściła tylko szkolna sala gimnastyczna. Były zuchy z 11 Gromady Zuchowej „Mali Przodownicy” z drużynową Katarzyną Wrona, harcerze z 3 DH „Dąbrowa” z drużynową pwd. Joanną Lęcznar, harcerze starsi z 2 DH „Buki” z drużynowym phm. Markiem Ożogiem oraz wędrownicy z 5 KDW „Knieja” z drużynową pwd. Iwoną Nosek. Każdego roku na wigilię zapraszani są także goście, sympatycy harcerstwa, księża, dyrektorzy szkół, radni gminy. Nie wszyscy zechcieli przybyć.

Wieczór rozpoczął się od krótkich jasełek przedstawionych przez harcerzy z trzeciej drużyny, których przygotowała druhna Lęcznar. Następnie była modlitwa, słowa ewangelii, składanie życzeń i rozpoczęła się wieczerza. Poszczególne potrawy przygotowywane były wcześniej, samodzielnie przez każdą z drużyn. Na stole znalazł się olej z cebulą, barszcz z grzybami, kapusta z grochem, ryby, kluski z makiem, gołąbki oraz ciastka.

Spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie.

Harcerska wigilia
Tagi: