Podczas tegorocznych wakacji Ośrodek Kultury i Biblioteka w Husowie zorganizowały cykl zajęć dla dzieci i młodzieży.
Dla najmłodszych odbyły się 4 spotkania: malowanie zwierząt w ich naturalnym środowisku, wycieczka do chaty Jana Raka, przygotowywanie deseru, wycieczka pod pomnik grunwaldzki z lepieniem i rysowaniem rycerzy.

Podczas tych zajęć dzieci mogły zapoznać się z technikami plastycznymi, w chacie Raka dowiedziały się wiele na temat realiów życia w XIX- wiecznym Husowie, mogły spróbować mielenia w żarnach, łuszczenia grochu itp. Samodzielnie przygotowywały deser owocowy, na ostatnim spotkaniu wysłuchały opowiadania o bitwie Grunwaldzkiej, królu Jagielle, odbyły krótką wycieczkę pod pomnik grunwaldzki a następnie lepiły i rysowały rycerzy.
W pierwszym tygodniu lipca odbył się 4 dniowy plener malarski, prowadzony przez malarkę pochodzącą z Husowa panią Grażynę Sordyl, uczestnicy malowali pejzaże, martwą naturę, mogli liczyć także na fachowa pomoc i poradę pani Grażyny.
W sierpniu odbył się mini-turniej siatkówki, którego sędzią była pani Agnieszka Kucha-Kielar.
W rocznicę Powstania Warszawskiego odbył się bieg na orientację „Godzina W”, uczestnicy startowali na trzech trasach o różnym stopniu trudności w zależności od wieku, na zakończenie obejrzeli zdjęcia i wysłuchali piosenek z Powstania Warszawskiego. Dla wszystkich zostały przygotowane pamiątkowe dyplomy. W przygotowaniu biegu pomogli druhowie Marek Ambicki, Łukasz Zając oraz druhna Patrycja Kołcz. Było to dla niektórych z nich przypomnienie własnych harcerskich przygód .
Ostatnim punktem zajęć będzie wspólne ognisko, które odbędzie się 22 sierpnia.
Mamy nadzieję że przygotowane przez nas zajęcia były dobrą rozrywką, ale również okazją do nauczenia się czegoś nowego, rozwijania talentów i zainteresowań oraz do promowania postaw patriotyzmu w tym patriotyzmu lokalnego.
Frekwencja na wszystkich zajęciach w sumie wyniosła 103, (średnio 10 osób w jednym spotkaniu), uczestniczyło 47 osób.

autor: Iwona Nosek

 

Cykl zajęć dla dzieci i młodzieży organizowany przez Ośrodek Kultury i Bibliotekę w Husowie